Rozsądnie wybierz kolor szafek kuchennych


Podobnie jak w innych pomieszczeniach, decyzja, jaki kolor szafek kuchennych wybrać, zależy od tego, jaki wygląd chciałbyś nadać całej kuchni. Wybór w dużej mierze zależy od ilości naturalnego światła, które dociera do kuchni. Jeśli twoja kuchnia jest połączona z jasnym salonem i jadalnią, a sama jest w ciemniejszym końcu, jasne szafki będą odbijać światło z powrotem do tej jasnej części pokoju, dzięki czemu wszystko będzie wydawało się przestronne. Z drugiej strony, jeśli Twoja kuchnia znajduje się w wypełnionym światłem pokoju od strony południowej, ciemniejsze szafki są nie tylko całkowicie odpowiednie, ale mogą sprawić, że kuchnia będzie bardziej przytulna.

Wybór odpowiedniego koloru do szafek kuchennych to jednak nie tylko światło. Jeśli masz otwartą kuchnię, połączoną z innymi pomieszczeniami, to jej styl – na przykład faktura drewnianych blatów czy szafek – będzie „przenosił się” do pozostałych pomieszczeń. Pamiętaj o tym przy projektowaniu kuchni – nie możesz traktować jej jak indywidualnego pomieszczenia, ale jako całość z salonem czy jadalnią. Kolor szafek kuchennych powinien idealnie odzwierciedlać kolory stosowane w innych częściach domu. Dotyczy to każdego pokoju – jeśli odzwierciedla motywy i schematy wszystkich innych, Twój dom będzie bardziej spójny.

A może chcesz wprowadzić do swojej kuchni odważny kolor? Odważne kolory dodają kuchni natychmiastowej osobowości; należy to jednak robić ostrożnie: remont kuchni wiąże się z poważnymi wydatkami, dlatego musisz być pewien, że pokochasz ten odważny kolor kuchni na wiele lat. Oczywiście, jeśli zmienisz zdanie, zawsze możesz samodzielnie pomalować szafki kuchenne, należy jednak dowiedzieć się, jak to zrobić i pamiętać, że wymaga to sporo pracy, a efekt niekoniecznie Cię zadowoli. Jeśli nadal podoba Ci się pomysł odważnego koloru kuchni, może ogranicz go do pomalowanej wyspy kuchennej – uzyskasz maksymalny efekt, który możesz łatwo przekształcić.

Jeśli perspektywa remontu kuchni Cię przeraża i nie potrafisz podjąć decyzji, skorzystaj z pomocy fachowców. Jest wiele firm, które zajmują się projektowaniem wnętrz; projektant może sporządzić kilka projektów i dać Ci możliwość wyboru. Są też profesjonalne firmy wykonujące meble na zamówienie, pracownik firmy nie tylko przygotuje projekt kuchni ale wykona meble, podłączy urządzenia takie jak zmywarka, lodówka czy płyta kuchenna. Dzięki doświadczeniu, które posiada, podpowie Ci, jakie wybory będą rozsądne.

Kuchnie na wymiar – Aksent.pl


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor