Rodzaje frontów do szafek kuchennych


Meble kuchenne w każdej kuchni pełnią tę samą funkcję. W nich przechowujemy wszelkie kuchenne przybory, narzędzia i naczynia, na nich przygotowujemy każdego dnia posiłki. W kuchni spędzamy wbrew pozorom całkiem sporo czasu, dlatego przy wyborze mebli kuchennych nierzadko stoimy przed dylematem – jakie meble będą najlepsze? Które będą wyglądać najlepiej, które się sprawdzą?

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo rodzajów szafek kuchennych. Składają się one z bocznych powierzchni i ściany tylnej. To, co my widzimy to front i ściany boczne, wykonane z materiałów najwyższej jakości. Ściana tylna jest niewidoczna, dlatego, aby zredukować koszty, najczęściej wykonana jest z materiału o znacznie niższej jakości.

Fronty szafek kuchennych najczęściej tworzone są z płyty mdf, szkła lub drewna. W zależności od użytego materiału, różnią się między sobą odpornością na uszkodzenia, zarysowania, wilgoć, wysoką temperaturę. Różnią się także wyglądem, kształtem czy wykończeniem. Najrozsądniej jest wybrać fronty wytrzymałe, które będą służyć przez długie lata.

Wybierając fronty, warto pamiętać o tym, że najłatwiejsze w utrzymaniu w czystości są fronty pozbawione dużej ilości zdobień, sztukaterii i zagłębień. Jeśli fronty posiadają takie ozdoby, na ich oczyszczenie będziemy musieli poświęcić więcej czasu.

Od wielu lat najczęściej wykorzystywanym w produkcji frontów mebli kuchennych materiałem jest drewno. Ma twardą strukturę, jest stosunkowo wytrzymałe, jednak po pewnym czasie można zauważyć, że przy ekspozycji na słońce drewno traci swój pierwotny kolor. Ponadto pod wpływem wilgoci nierzadko dochodzi do wypaczenia drzwiczek.

Jeśli podoba nam się drewno, ale szukamy bardziej odpornego materiału, warto rozważyć zakup frontów z materiałów drewnopodobnych, jak płyta mdf. Są odporne na temperaturę, wilgoć, nie pękają, a co najważniejsze, są znacznie tańsze od frontów drewnianych.

Namiastką luksusu i elegancji w naszej kuchni mogą być fronty szklane bądź stalowe. Są najbardziej odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne. To rozwiązanie coraz częściej stosowane jest w kuchniach nowoczesnych.

Poznaj szczegóły na stronie: https://www.aksent.pl/


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor