Planowanie kuchni marzeń


Projektowanie kuchni od zera lub gruntowny remont kuchni to poważne przedsięwzięcie. Kuchnia jest miejscem, gdzie spędzasz dużo czasu i wykonujesz w niej wiele zadań, musi ona łączyć zarówno wygląd, jak i funkcjonalność. Jeśli korzystasz z usług projektanta, najprawdopodobniej zadba on zarówno o jedno, jak i o drugie, ale co, jeśli projektujesz kuchnię sam? Oto kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę przy projektowaniu kuchni:

• Czy masz wolną przestrzeń do wypełnienia? Może zamiast wypełnienia jej kolejnym pustym meblem, można ją przekształcić w poręczną deskę do chleba lub wnękę na tacę?

• Jak daleko od sufitów znajduje się górna część szafek? Muszą być albo na tyle daleko, aby można było dostać się do ich czyszczenia (górna część szafek kuchennych gromadzi lepki kurz powstały wskutek gotowania i smażenia), lub zaprojektowane tak, aby były od podłogi do samego sufitu, aby uniknąć osadzania się kurzu i maksymalnie wykorzystać przestrzeń do przechowywania.

• Gdzie będą przechowywane Twoje najmniej dobrze wyglądające lub najmniej używane urządzenia (w tym kuchenka mikrofalowa)? Najlepiej byłoby, gdyby były zamontowane w szafkach lub schowane, gdy nie są używane, aby nie gromadziły kurzu i nie zaśmiecały blatów roboczych.

• Czy wszystko jest na właściwej wysokości? Czy wysokość blatu sprawia, że jest on wygodny do pracy? Czy masz wyższe szafki, w których schowasz wysokie kieliszki lub kufle? Czy przestrzeń między kuchenką a górnymi szafkami jest wystarczająca, by nie odparzyły się one lub by nie spowodować pożaru?

• Podobnie, czy małe dzieci mogą bezpiecznie osiągnąć to, czego potrzebują? Niska szafka z miseczkami i miskami przechowywanymi w środku pomoże im być bardziej niezależnym i powstrzyma ich od wspinania się na blaty, aby osiągnąć to, czego potrzebują.

• Czy po obu stronach płyty kuchennej lub tuż obok piekarnika jest wystarczająco dużo miejsca, aby postawić gorące naczynia? Idealnie potrzebujesz do tego dobrego 40 cm miejsca na blacie.

Przemyślenie i odpowiednie zaplanowanie omówionych powyżej kwestii pomoże Ci uniknąć niepotrzebnych stresów i w pełni cieszyć się swoją wymarzoną kuchnią.

Zapraszamy na stronę https://www.aksent.pl/meble-na-kazdy-wymiar


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor