Od czego zależy cena kuchni na wymiar?


Coraz więcej osób urządzających wnętrze swojej kuchni decyduje się na rozwiązanie, jakim jest kuchnia na wymiar. Ta opcja zyskuje coraz większą popularność, bo dzięki niej każdy może mieć kuchnię dokładnie taką, o jakiej marzy. Od czego zależy cena kuchni na wymiar?

Cena kuchni na wymiar to oczywiście cena samych mebli oraz koszt ich montażu. Jeśli wybrane meble będą pochodziły od dostawców masowych, produkujących meble na ogromną skalę, koszt będzie niższy. Ale jeśli zdecydujemy się na meble od dostawców małych firm, koszt będzie znacząco wyższy. Ponadto, im więcej części składowych będą mieć te meble, tym wyższa będzie ich cena. To oczywiste, że najprostszy mebel będzie nawet połowę tańszy od modelu skomplikowanego i złożonego.

Jeżeli nasza kuchnia mieści się w standardowych wymiarach i nie ma konieczności zamawiania mebli w totalnie niestandardowych rozmiarach i kształtach, koszt będzie niższy. Jednak jeśli nasze meble będą mieć rzadko spotykane kształty, będą składać się z wielu elementów składowych, a do tego zachowane będą w rzadko stosowanych kolorach, ich cena zdecydowanie wzrośnie. To normalne, bo producent musi włożyć w produkcję tych mebli więcej nakładów.

Meble z zaawansowanymi mechanizmami otwierania są wygodniejsze w użyciu, ale droższe od modeli prostszych. Im bardziej skomplikowany jest montaż takich mebli, tym więcej za nie zapłacimy. Musimy o tym pamiętać, ale nie zawsze warto oszczędzać na użytych materiałach. Dobre jakościowo meble posłużą nam przez wiele, wiele lat. Jeśli natomiast zaoszczędzimy i kupimy meble tanie, ale wykonane z materiałów niskiej jakości, prawdopodobnie po roku, dwóch będziemy musieli ponieść te koszty ponownie, a w efekcie więcej na tym stracimy, niż oszczędzimy.

Kuchnie na wymiar to doskonałe rozwiązanie, szczególnie we wnętrzach, w których logiczne ułożenie poszczególnych elementów i zaaranżowanie przestrzeni wydaje się trudnym zadaniem dla laika. Nawet najmniejsza przestrzeń może stać się przestrzenią funkcjonalną i użyteczną.

Źródło: Kuchnie na wymiar – Aksent.pl


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor