Meble z wystawy, czy na wymiar?


Aranżacja kuchni jest niełatwym zadaniem. Z jednej strony każdy z nas ma jakieś swoje wyobrażenia o tym miejscu jako o wymarzonej przestrzeni, z drugiej strony chcemy, by przede wszystkim była to przestrzeń funkcjonalna. Często ogranicza nas metraż, nietypowy kształt kuchni, a w takim wypadku jej urządzenie jest podwójnie trudnym zadaniem.

Najważniejszym elementem aranżacji wnętrza kuchni są oczywiście meble. Dzisiaj klienci mają dwa rozwiązania – albo zakup gotowych zestawów mebli, albo zamówienie ich pod konkretny wymiar. Które rozwiązanie jest lepsze?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas przecież przeglądając jakieś wnętrzarskie magazyny natknął się kiedyś na ekspozycję, która wyjątkowo nam się spodobała. Takie ekspozycje ustawione są też w wielu budowlanych marketach, więc kuszą nas swoim wyglądem. Od razu widzimy, jak wygląda całość, nie musimy sobie tego wyobrażać. To proste i szybkie rozwiązanie, ale trzeba pamiętać, że nie w każdej kuchni się sprawdzi. Jeśli nasza kuchnia ma regularny kształt, jest typowa, rzeczywiście gotowe meble mogą w niej wyglądać dobrze. Mają one wiele zalet, bo są tańsze od tych tworzonych na zamówienie, nie trzeba zbyt długo czekać. Niestety, są one produkowane w seriach, taśmowo, przez co jakość ich wykonania może być niższa niż w przypadku mebli tworzonych na zamówienie. Poza tym, identyczne meble może mieć nasza sąsiadka. I druga także. Te zestawy będą się powtarzać, szczególnie, jeśli ich cena będzie atrakcyjna, z tym musimy się liczyć.

Usługa tworzenia mebli na wymiar sprawdzi się, kiedy metraż naszej kuchni jest niewielki, a my chcemy wykorzystać każdy jej centymetr. Wówczas możliwe jest wykonanie mebli pod zabudowę, będą one z pewnością oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Minusem tego rozwiązania jest natomiast czas realizacji projektu, a także wyższa cena w stosunku do mebli gotowych. W zamian otrzymujemy jednak wysoką jakość i niepowtarzalny wygląd, a także pełną funkcjonalność.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor