Kuchnia na zamówienie, czy gotowa aranżacja?


Przechadzając się po marketach budowlanych możemy zaobserwować wiele gotowych ekspozycji, przedstawiających piękne kuchnie. Nierzadko kiedy sami stajemy przed decyzją o remoncie kuchni, marzymy o tym, by nasza kuchnia wyglądała dokładnie tak, jak ta w markecie. Niestety, o tym, czy dana aranżacja sprawdzi się w naszej przestrzeni decyduje co najmniej kilka czynników, przede wszystkim metraż, ale także kształt pomieszczeń. Czasem zdarza się, ze projekt trzeba lekko zmodyfikować bądź zacząć od nowa. Co warto wybrać – gotową zabudowę kupioną w markecie, czy może kuchnię na wymiar? Odpowiedź nie jest oczywista.

Kuchnia na wymiar vs kuchnia gotowa

Decydując się na zabudowę kuchenną z marketu z pewnością zyskujemy sporo czasu, bo kupienie gotowych mebli zajmie nam co najwyżej kilka dni, jeśli danych mebli akurat nie ma na stanie. W przypadku mebli zamówionych pod wymiar, czas oczekiwania może sięgnąć nawet kilku miesięcy. Niestety, w wielu przypadkach jednak gotowe meble z marketu nie sprawdzą się w naszej kuchni. Dzieje się tak np. w przypadku kuchni o niewielkich wymiarach, w blokach czy malutkich mieszkaniach. Kuchnie w bloku często są niewymiarowe, mają nieregularne kształty, przez co stają się nieustawne. Ponadto, warto podkreślić, że jakość wykonania mebli an zamówienie w żaden sposób nie może równać się jakości mebli wykonanych masowo dla marketu budowlanego. Jeśli decydujemy się na meble na wymiar, mamy gwarancję najwyższej jakości mebli z najlepszych materiałów.

Za i przeciw

Tym, co może odstraszać w kuchni tworzonej na wymiar jest dość wysoka cena, która nawet kilkukrotnie może przekroczyć koszt gotowych mebli. warto jednak zainwestować, by mieć kuchnię rzeczywiście funkcjonalną i praktyczną, a do tego taką, jaką sobie wymarzyliśmy. Tutaj nic nas nie ogranicza, a właściwie ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. W wielu przypadkach więc wybór kuchni na wymiar będzie lepszym pomysłem niż zakup gotowych mebli w markecie czy salonie meblowym, szczególnie jeśli dbamy o design i wygląd naszego kuchennego wnętrza.

Odwiedź stronę https://www.aksent.pl/


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor