Kuchnia na wymiar z wyspą


Kuchnia z wyspą to nowoczesny sposób na zaaranżowanie kuchennej przestrzeni. Wyspa jest bardzo funkcjonalnym elementem, do tego wygląda niebanalnie i z pewnością interesująco. Czy warto zdecydować się na kuchnię z wyspa przygotowywaną pod wymiar?

Projektując wyspę do kuchni trzeba zastanowić się, jak dużą ilością miejsca dysponujemy. Najczęściej wyspa znajduje się na samym środku kuchni, może jednak różnić się swoją wielkością. Jeżeli nasza kuchnia ma niewielki metraż i nie mamy wystarczającej ilości miejsca na wyspę mieszczącą wszystko, co w kuchni jest nam niezbędne, z powodzeniem możemy zdecydować się na mniejszy półwysep, który spełni w zasadzie tę samą rolę, a zajmie znacznie mniej miejsca.

Wyspy kuchenne mogą różnić się między sobą swoim przeznaczeniem. Najczęściej jest to po prostu wolny blat roboczy, będący wygodną przestrzenią do przygotowywania posiłków. Większe wyspy nierzadko posiadają zlewozmywak lub kuchenkę. Modna jest również wyspa w formie barku czy podwyższonego stołu, na którym po prostu serwuje się gotowe posiłki.

Na kuchnię z wyspą najczęściej decydują się osoby, które posiadają kuchnię połączoną z salonem. Wyspa jest wówczas w pewnym sensie oddzieleniem stref, co wprowadza poczucie porządku, harmonii i ładu pomiędzy poszczególnymi elementami wnętrza.

Największą funkcjonalnością cieszą się wyspy kuchenne, które łączą w sobie wszystko, co potrzebne do przygotowania potraw, a więc blat roboczy, płytę grzewczą oraz zlewozmywak. Najczęściej takie wyspy tworzone są na wymiar i zajmują sporo miejsca. Mają nowoczesny wygląd, tworzą wyjątkowy klimat i design w każdej kuchni. Kuchnia na wymiar ma ten plus, że możemy być pewni, że wszystko zmieści się w niej dokładnie tak, jak sobie zaplanujemy. Poza tym zamawiając kuchnię na wymiar, możemy tak rozplanować poszczególne meble i elementy, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca i wolnej przestrzeni. Jest to niezwykle funkcjonalny sposób urządzania wnętrza kuchni i każdego innego pomieszczenia w domu.

Źródło: Aksent.pl meble kuchenne na wymiar Kraków.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor