Kuchnia modułowa – czy warto?


Najważniejszym elementem w kuchni są oczywiście meble. Płytki czy dekoracje owszem, są ważne, lecz jeśli nie będziemy mieli w kuchni funkcjonalnych mebli, cala kuchnia nie będzie wygodna w użytkowaniu. Istotna jest przestrzeń robocza, na której będziemy przygotowywać, mowa tu oczywiście o blatach kuchennych. Jeszcze kilka lat temu aranżacja kuchni polegała na zakupieniu gotowych, standardowych mebli w sklepie. Dzisiaj możliwe jest zamówienie mebli tworzonych pod konkretny wymiar dla zachowania jak najwyższego poziomu funkcjonalności. Sporym zainteresowaniem cieszą się także kuchnie modułowe. Czy warto się na nią zdecydować?

Kuchnia modułowa to rozwiązanie zupełnie odmienne od kuchni na wymiar. Modułowe meble noszą nazwę mebli systemowych, a polega to na tym, że zabudowa kuchni występuje w modułach, czyli gotowych elementów, które można ze sobą dowolnie zestawiać, tworząc funkcjonalną i wygodną przestrzeń. Zaletą kuchni modułowej jest z pewnością szybkość w wykonaniu aranżacji. Wadą jest jednak fakt, że poszczególne moduły występują w standardowych rozmiarach, jest to więc opcja dla posiadaczy regularnych i typowych kształtów kuchni. Mamy niewielkie możliwości dostosowania rozmiarów poszczególnych modułów, w przeciwieństwie do kuchni na wymiar, dlatego to rozwiązanie nie każdemu odpowiada.

Są także zalety kuchni modułowych. Jest nią przede wszystkim znacznie niższa cena niż w przypadku kuchni na wymiar. Szybsza jest także realizacja całego projektu, bo zamyka się ona właściwie na zakupie gotowych elementów i wstawieniu ich do kuchni. W przypadku kuchni na wymiar realizacja projektu może zająć nawet kilka miesięcy, w zależności od stopnia jego skomplikowania.

Kolejną zaletą kuchni modułowej jest fakt, że każdy element doskonale pasuje do kolejnych elementów. Nie ma więc obaw, że meble nie będą ze sobą współgrały, lub że powstanie niespójna całość. Kuchnia modułowa jest więc pewnym ograniczeniem, ale jest także szansą na stworzenie pięknej, harmonijnej przestrzeni. To, czy warto zainwestować w kuchnię modułową zależy od indywidualnych oczekiwań klienta.

My naszym klientom oferujemy inne rozwiązanie – meble kuchenne Aksent Kraków.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor