Kuchnia funkcjonalna- czyli jaka?


Każdy z nas marzy o tym, by kuchnia w domu stała się przestrzenią w pełni funkcjonalną i wygodną. Jak stworzyć taką przestrzeń, w której dobrze będzie się pracować i miło spędzać czas?

W funkcjonalnej kuchni wszystko, co jest istotne i potrzebne zawsze mamy pod ręką. Trudno jest mówić o wygodzie, kiedy każdego narzędzia czy produktu musimy szukać. Aby móc mieć wszystko pod ręką, konieczne jest stosowanie zaawansowanych systemów przechowywania produktów czy narzędzi. Miejsce, gdzie przechowywać będziemy produkty żywnościowe, powinno być zlokalizowane na środku kuchni. Wówczas mamy pewność, że ergonomia i wygoda pracy zostanie zachowana. Dobrą opcją jest wyspa kuchenna z szafkami i szufladami, zlokalizowana na samym środku kuchni.

Bardzo ważne jest wygodne ułożenie rzeczy, których używamy regularnie każdego dnia. Taką rzeczą są np. talerze. Powinny być one ułożone obok siebie, by sprzątanie naczyń czy nakrywanie do stołu było łatwiejsze i zajmowało znacznie mniej czasu.

Wyspa kuchenna jest rozwiązaniem modnym, ale także funkcjonalnym i bardzo wygodnym. Pomiędzy zlewem, a strefą służącą do gotowania powinien znaleźć się blat roboczy. Wówczas, kiedy wszystko mamy pod ręką gotowanie czy przygotowywanie posiłków jest znacznie prostsze.

Wszystkie te rozwiązanie wydają nam się oczywiste, ale możliwe są do zastosowania tylko wówczas, kiedy metraż kuchni na to pozwala. Co jednak, jeśli kuchnia jest niewielka, a nam mimo wszystko zależy na ergonomii? Rozwiązaniem tego problemu jest zamówienie kuchni na wymiar. To rozwiązanie sprawia, że wszystkie meble będą maksymalnie funkcjonalne, wykorzystana zostanie cała przestrzeń kuchni, każdy jej centymetr. Zamówienie mebli na wymiar zapewnia pełną ergonomię i komfort pracy, a co za tym idzie, także radość z gotowania.

Zaletą kuchni na wymiar jest fakt, że w jej aranżacji nie ogranicza nas właściwie nic oprócz naszej wyobraźni. Tutaj wszystko jest dozwolone i wszystko możliwe, a warunkiem powodzenia jest tylko dobrze przygotowany projekt.

www.aksent.pl – meble na wymiar Kraków


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor