Które sprzęty AGD nadają się pod zabudowę?


Dzisiejsze kuchnie cechują się dużą spójnością i dopasowaniem do siebie każdego, najmniejszego nawet elementu wystroju. Staramy się, by wybrane meble kuchenne były jak najbardziej komponujące się ze sobą. Często jednak mamy kłopot z wkomponowaniem w stylistykę wyróżniających się sprzętów AGD. Nie wyobrażamy sobie przecież kuchni bez kuchenki czy lodówki, ale ich wygląd odstaje często od reszty aranżacji. Czy w takim wypadku zawsze można dany sprzęt zabudować?

Zabudowa pozwala na ukrycie tego, czego nie chcemy eksponować. W kuchni najczęściej zabudowuje się lodówkę, zmywarkę czy piekarnik. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy jednolitą kuchnię, sprawiającą wrażenie porządku i ładu. Ujednolicenie kuchni ma szczególne znaczenie w stylistyce minimalistycznej, gdzie odchodzi się od wszelkich kontrastów. Ponadto, zabudowanie sprzętów AGD pozwala na wizualne powiększenie się kuchni. Duże sprzęty, takie jak np. lodówka odbierają przestrzeń, jednak kiedy zabudujemy je meblami o jasnych frontach, kuchnia będzie wydawać się znacznie większa i bardziej przestronna.

Dzięki zabudowie sprzętów kuchennych zyskujemy więcej miejsca, a do tego łatwiej bam jest utrzymać sprzęty w czystości. Znacznie łatwiej jest przecież wyczyścić blat niż wszystkie zakamarki zmywarki.

Zabudowanie sprzętów AGD jest ściśle powiązane z kuchnią na wymiar – najczęściej zabudowuje się te sprzęty, których wymiary są niestandardowe, a meble zabudowujące je tworzy się pod konkretny wymiar. Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie mebli i stylistyki do własnych oczekiwań i potrzeb. Czy zabudowywanie sprzętów ma w ogóle jakieś wady?

Niestety, ma. Jedną z nich jest trudniejszy dostęp w przypadku awarii i konieczności naprawy. Poza tym, sprzęt wolnostojący łatwiej jest przesunąć czy przenieść, a jeśli sprzęt zostanie zabudowany, jest znacznie cięższy i mniej mobilny. Mimo tego jednak, zabudowanie sprzętów kuchennych jest pomysłem na stworzenie jednolitej, nowoczesnej kuchni skrojonej według naszych potrzeb.

Aksent.pl – Twój przepis na nowoczesną kuchnie i meble kuchenne.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor