Jasne, czy ciemne? Wybieramy meble kuchenne


Wybór mebli kuchennych nie jest łatwą decyzją. Chcemy przecież, by kuchnia była zarówno praktyczna, jak piękna i stylowa. Z jednej strony staramy się, by zachwycała swoim wyglądem, z drugiej chcemy, by korzystanie z niej było dla nas wygodne i komfortowe. Za to wszystko odpowiadają meble. Dostępne są one w przeróżnych wersjach kolorystycznych, można jednak wyodrębnić dwa dominujące trendy – meble jasne i meble ciemne. Który wybór będzie trafniejszy?

Jasne meble kojarzą nam się w pierwszej kolejności z trudnością w utrzymaniu ich w czystości. Rzeczywiście, trzeba przyznać, że meble kuchenne w jasnych kolorach będą od nas wymagać częstszych porządków. Na jasnych powierzchniach bardziej widać plamy, krople wody, a jeżeli zdecydujemy się na meble z połyskiem, musimy liczyć się także z odbiciami palców. Biały kolor jest jednak elegancki, stylowy i uniwersalny. Pasuje niemal do wszystkiego. Jasne meble świetnie sprawdzą się w przypadku, gdy kuchnia połączona jest z salonem, wówczas aranżacja części kuchennej nie będzie nam przeszkadzać w aranżacji salonu, a stworzy z nią spójną całość. Jasne meble świetnie nadają się do kuchni o niewielkiej powierzchni, bo optycznie powiększają one wnętrze.

Mimo niewątpliwych zalet jasnych mebli, nie brakuje zwolenników mebli ciemnych. Ciemne kolory co prawda wizualnie zmniejszają wnętrze, jednak jeśli posiadamy kuchnię o dużym metrażu, nie musimy się tym martwić. Czasami błędnie wydaje się nam, że ciemne kolory pozwolą nam na rzadsze sprzątanie, bo zabrudzenia nie będą aż tak widoczne. Nie do końca tak jest, bo na ciemnych powierzchniach znacznie bardziej widać osiadający na nich kurz. Ciemne meble są jednak eleganckie, odważne i stylowe. Świetnie pasują do kuchni urządzonej w stylu minimalistycznym bądź industrialnym, podkreślając jej surowość i prostotę.

To, na jakie meble się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań, bo zarówno meble jasne, jak i ciemne pozwalają na stworzenie wyjątkowej aranżacji i pięknego wnętrza.

Źródło: https://www.aksent.pl/meble-kuchenne


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor