Jakie fronty szafek kuchennych wybrać?


Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy naprawdę sporo czasu każdego dnia. Zależy nam na tym, by była ona jak najbardziej funkcjonalna, ale też estetyczna. Tym, co najbardziej rzuca nam się w oczy po wejściu do kuchni są fronty szafek kuchennych. Jakie fronty wybrać, by nie żałować?

Fronty szafek kuchennych różnią się między sobą swoim kolorem, odcieniem, a także strukturą. Najbardziej znane, bo najdłużej obecne na rynku są fronty drewniane. Zwykle do produkcji takich naturalnych frontów używa się drewna dębowego, olchowego, czy też jesionowego, czasami stosuje się także drewno z czereśni. Drewniane fronty świetnie prezentują się w kuchni urządzonej na styl skandynawski bądź rustykalny. Drewno jest wytrzymałe, solidne, jednak ich minusem jest to, że wymagają one bardzo systematycznej konserwacji, są też dość kosztowne. Po pewnym czasie użytkowania fronty drewniane mogą się rozsychać lub wypaczać, zmieniając swój piękny wygląd.

Jeśli drewniane fronty szafek kuchennych do nas nie przemawiają, możemy zastosować fronty tworzone z laminatu. Takie fronty są bardziej nowoczesne, a uzyskane efekty są bardziej przewidywalne niż w przypadku naturalnego drewna.

Oprócz materiału, z jakiego są wykonane, fronty różnią się między sobą także wykończeniem. Mogą być one matowe, bądź tworzone na wysoki połysk. Mowa tutaj oczywiście o frontach tworzonych z laminatu. Wysoki połysk najczęściej swoje zastosowanie znajduje w kuchniach nowoczesnych. Stwarza wrażenie jasności i głębi, dlatego jest tak bardzo doceniany przez klientów. Minusem może być natomiast fakt, że utrzymanie nieskazitelnej czystości takich frontów bez odbitych na nich odcisków palców jest dość trudne. Ogólna zasada jest taka, że jeżeli zależy nam na rozświetleniu kuchni, wówczas wysoki połysk będzie lepszym rozwiązaniem. Jeśli natomiast kuchnia jest przestronna, mat świetnie będzie się prezentował, dodając kuchni elegancji.
Fronty szafek kuchennych mogą być laminowane, ale też lakierowane. Sposób ich wykończenia wpływa na wytrzymałość mebli po długim użytkowaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na https://www.aksent.pl/meble-na-kazdy-wymiar


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor