Jakie blaty kuchenne wybrać, by nie żałować?


Najważniejszą częścią każdej kuchni jest miejsce, w którym przygotowujemy posiłku, a konkretniej przestrzeń robocza. Blat kuchenny jest tym elementem, bez którego nie może istnieć żadna kuchnia. Na rynku dostępnych jest jednak co najmniej kilka rodzajów blatów – jaki wybrać, by nie żałować decyzji?

Najbardziej popularne wydają się być blaty drewniane. Są najbardziej tradycyjne, klasyczne i uniwersalne, pasują do każdego wnętrza i nigdy nie przestaną być modne. Zazwyczaj drewniane blaty wykonane są z drewna dębowego, olchowego lub bukowego, a najbardziej wytrzymałe są blaty mahoniowe. Wszystkie drewniane blaty cieszą się wytrzymałością i trwałością, mają tez świetną odporność na wodę. Niestety, mają tez kilka wad. Jedną z nich jest konieczność konserwacji. Jeśli tego nie zrobimy, woda będzie wnikać w blat, zmieniając jego kolor i psując wygląd. Minusem jest także fakt, że wszelkie plamy, o które w kuchni nie trudno, muszą być od razu zmywane, by nie zdążyły wsiąknąć w drewno. Drewniane blaty są dość kosztowne, jednak cena idzie ściśle w parze z wysoką jakością i pięknym wyglądem.

Niemniej popularne są blaty kamienne. Są niesamowicie trwałe, wytrzymałe, właściwie niemożliwe do zniszczenia. Niestety, minusem i ograniczeniem jest ich ogromna waga. Szafki, na których chcemy takie blaty umieścić muszą posiadać specjalne wzmocnienia. Kamienne blaty służą przez wiele lat, są za to dość kosztowne, co wielu klientów może nieco zniechęcić.

W ostatnich latach dużą popularność zyskały blaty konglomeratowe. W wyglądzie przypominają one nieco blaty kamienne, są jednak znacznie lżejsze. Są także bardzo wytrzymałe i tańsze, co przekonuje klientów do zakupu. Takie blaty sprawdzą się w każdej kuchni, bez względu na jej stylizację dzięki mnogości dostępnych kolorów i odcieni.

Ciekawą opcją są blaty kompozytowe, które także dostępne są w przeróżnych wersjach kolorystycznych. Nowością są także blaty szklane, jednak ich wysoka cena ciągle jest zaporą dla wielu klientów.

Aksent.pl – meble kuchenne na wymiar Kraków


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor