Jak wybrać stół do kuchni?


Kuchnia to serce domu. Każdy z nas doskonale o tym wie. Staramy się, by w kuchni było przytulnie, miło i przyjaźnie. Aby można było miło i rodzinnie spędzać tu czas i spożywać wspólnie posiłki, konieczny jest stół. Jaki stół kupić, by okazał się on strzałem w dziesiątkę?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego stołu do kuchni, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym kuchnia jest w naszym wnętrzu. Nie warto powtarzać utartych frazesów, że całe życie rodziny toczy się w kuchni, lepiej zastanowić się, jak jest naprawdę. Czy kuchnia jest miejscem, w którym spędza czas cała rodzina? Czy może do kuchni wpada się jedynie po to, by coś szybko przekąsić? Od tego zależy wybór. Jeśli kuchnia rzeczywiście jest prawdziwym sercem rodziny, warto pomyśleć o dużym stole, który będzie komfortowy i wygodny. Jeśli natomiast życie toczy się raczej w salonie, a kuchnia jest pomieszczeniem raczej przechodnim, niewielki stolik powinien wystarczyć.

Oczywiście, wybór stołu idealnego zależy od metrażu, jakim dysponujemy. W małej kuchni nie pozwolimy sobie na ogromny stół, który zajmie nam całą wolną przestrzeń kuchni. Nawet, jeśli kuchnia jest maleńka, zawsze jest szansa na umieszczenie niewielkiego, narożnego stolika w rogu. Jeśli metraż jest bardzo ograniczony, można pomyśleć o zastosowaniu stołu z blatem składanym, zawieszonym na ścianie. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy miejsce na podłodze. Przy takim stole nie zmieści się oczywiście duża rodzina, jednak na śniadanie z drugą połówką będzie to opcja wystarczająca.

Jeżeli mamy to szczęście, że nasza kuchnia nie ogranicza nas swoim metrażem, możemy pozwolić sobie na duży stół. Najlepiej postawić go na środku pomieszczenia, by do każdego krzesła był swobodny dostęp. Styl stołu powinien odpowiadać stylowi kuchni. Jeśli kuchnia zachowana jest w stylu klasycznym, najlepiej będzie postawić na drewniany stół. Jeśli natomiast kuchnia jest nowoczesna, możemy nieco bardziej poszaleć, ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Jedno jest pewne – stół w kuchni jest absolutnie konieczny!

Odwiedź stronę firmy Aksent


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor