Jak dobrać blat do mebli kuchennych?


Atrakcyjny wygląd kuchni jest bardzo ważny, ale wcale nie mniej ważna jest funkcjonalność i wygoda z korzystania. Podczas aranżacji kuchni, zwracamy bacznie uwagę na blaty kuchenne, stanowiące główny obszar roboczy. Jak dobrać blaty, by współgrały one z meblami kuchennymi zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym?

Wielu z nas, pomimo ogromnej różnorodności na rynku, ciągle stawia na meble drewniane. Przekonują nas one swoją wytrzymałością, szlachetnością materiału i naturalnością. Jaki blat będzie pasował do drewnianych mebli? Oczywiście drewniane! Aby jednak uniknąć nudy i monotonii, możemy postawić na drewno innego rodzaju. Jeśli meble zachowane są w kolorze jasnego drewna, blaty mogą być ciemne lub na odwrót. Jeśli jednak drewniane blaty zupełnie nas nie przekonują, do drewnianych mebli dobrze pasować będą także blaty kamienne. Stworzą one w kuchni nieco surowy, nowoczesny klimat, a do tego są eleganckie i ponadczasowe.

Nie każdy z nas w kuchni ma meble z naturalnego drewna. Wiele osób decyduje się na ich tańszy zamiennik – meble oklejone specjalną okleiną. Takie meble dają nam ogromną wolność aranżacyjną. Właściwie każdy blat, jaki wybierzemy, będzie pasował do takich mebli znakomicie. Kolor blatu będzie decydował o stylistyce kuchni – ciemne blaty są bardziej eleganckie, białe blaty – uniwersalne, nieco skandynawskie. Jeśli chcemy postawić na odważne i zdecydowane rozwiązania, postawmy na kontrast – jeśli meble są białe, postawmy na ciemny blat. Jeśli meble są czarne – biały blat sprawdzi się najlepiej.

Różnorodność dostępnych możliwości sprawia, że wielu z nas ma naprawdę spory dylemat, stając przed wyborem blatu idealnego. Oprócz cech wizualnych, zwróćmy uwagę także na jakość produktu, wytrzymałość i sposób pielęgnacji – kuchnia to miejsce specyficzne i ryzyko zniszczenia i zabrudzenia jest naprawdę duże. Warto postawić na takie blaty, które będą nam służyć przez długi czas, bez utraty pięknego wyglądu.

Aksent – Twoja firma od mebli na wymiar!


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor