Funkcjonalne meble kuchenne, czyli jakie?


Jak urządzić kuchnię, tak żeby cieszyła nas przez lata? Kluczem doboru mebli w kuchni powinna być ich funkcjonalność. Jest to tym ważniejsze, im mniejsza jest nasza kuchnia. Ma to ogromne znaczenie również w aneksach kuchennych, które muszą spełniać swoją rolę, jednocześnie dopasowując się wyglądem do reszty pomieszczenia. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając kolejne elementy kuchennego wyposażenia?

Miejsce zlewozmywaka

Już na etapie projektowania kuchni warto zadbać o odpowiednie umiejscowienie zlewozmywaka. Obecnie odchodzi się już od stosowania obok siebie kuchenki, lodówki i zlewu w jednej linii. Jest to nie do końca ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nagrzewająca się kuchenka niekoniecznie dobrze oddziałuje na lodówkę, a zlew nie zawsze dobrze wygląda w towarzystwie kuchenki. Miejsce obok lepiej zapewnić dla zmywarki, a całość zabudować szafkami, które ukryją nieestetyczne instalacje i przewody. Przestrzeń pod zlewem można w ciekawy sposób wykorzystać, jeśli do wnętrz szafek zamontujemy specjalne schowki i półki. To dobre miejsce na domową segregację śmieci.

Spiżarnia w kuchni

Kuchenna strefa magazynowania mieści się zwykle w regałach i szafkach wiszących nad blatami. Aby były jak najbardziej funkcjonalne, warto optymalnej wykorzystać całą ich wewnętrzną przestrzeń. Stosowane obecnie rozwiązania do szafek i szuflad pozwalają dobrze posegregować poszczególne kategorie produktów spożywczych i akcesoriów. Dostępne są np. specjalne wkłady do magazynowania puszek, uchwyty na ręczniki i do odwijania folii, półki na przyprawy, wysokie cargo np. na butelki i podłużne na akcesoria do pieczenia – to tylko niektóre z możliwości. Warto jednak wybierać te, z których rzeczywiście będziemy korzystać.

Blaty dla małych kuchni

Ważnym miejscem każdej kuchni jest blat. Dla kogoś, kto sam przyrządza posiłki, im więcej przestrzeni roboczej, tym lepiej. W małych kuchniach może to być problemem, na szczęście jednak istnieją blaty rozkładane – spod głównego blatu wysuwa się szufladę, które zamienia się w jego przedłużenie. To tylko jeden z pomysłów producentów mebli kuchennych. Warto szukać takich inspiracji – jest ich sporo. Można wręcz powiedzieć, że na każdy kuchenny problem prawdopodobnie ktoś już wymyślił rozwiązanie.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor