Fronty mebli kuchennych – pionowe, czy może poziome?


Aby stworzyć spójną aranżację kuchni, musimy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Bardzo ważne jest podjęcie decyzji, czy w naszej kuchni dominować ma linia pozioma czy pionowa. Pozornie mogłoby się wydawać, że jest to błaha sprawa, jednak warto pamiętać o tym, że dobrze dobrane fronty meblowe są w stanie nawet optycznie powiększyć lub zmniejszyć kuchnię, czyniąc ją bardziej proporcjonalną. Odpowiednie meble maskują to, co w naszej kuchni nie jest idealne, jednocześnie jednak uwydatniając to, co zasługuje na uwagę.

Decyzja o dominacji linii pionowej bądź poziomej nie powinna być przypadkowa. Wiele zależy od tego, czy nasza kuchnia jest duża, czy mała, czy jest jasna i przestronna, czy może raczej ciemna i ciasna. Linie pionowe w naszej kuchni czynią ją bardziej stylową i elegancką. Najczęściej spotykamy je w nowoczesnych aranżacjach, gdzie najważniejsza staje się lekkość i prostota. Często pionowe linie połączone są z bezdotykowymi systemami otwarcia mebli kuchennych, co czyni je jeszcze bardziej dynamicznymi. Jeśli chcemy efekt podkreślić, możemy zdecydować się na wybór uchwytów do szafek, które będą ułożone w tym samym kierunku, a więc w pionie.

Mimo, że pionowe linie prezentują się fantastycznie, nie brakuje zwolenników linii poziomych. Sprawiają one, że kuchnia wydaje się przestronniejsza i szersza, niż jest w rzeczywistości. Poziomy układ frontów kuchennych sprawia, że ciąg mebli wizualnie wydaje się nam dłuższy. Taki system najczęściej spotykamy we wnętrzach nowoczesnych, w których pełno jest dodatkowych systemów i rozwiązań poprawiających ergonomię naszej pracy. Poziome linie są mniej dynamiczne niż linie pionowe, świetnie uspokajają wnętrze, czynią go przytulną oazą spokoju.

Można by pomyśleć, że kwestia pionowych i poziomych linii jest błaha i mało istotna. Wręcz przeciwnie! Za pomocą linii możemy zupełnie zmienić wygląd naszej kuchni, możemy odmienić jej wnętrze i sprawić, że zyska nowe życie. Czasami wystarczy jedynie wymiana mebli kuchennych.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor