Fronty mebli kuchennych – jasne, czy ciemne?


Fronty szafek kuchennych to element, który od razu rzuca nam się w oczy po wejściu do kuchni. Ich wybór nie jest łatwy, a możliwości jest całe mnóstwo. Wśród aktualnych trendów możemy zobaczyć dwie dominujące tendencje – jedni preferują fronty jasne, drudzy fronty ciemne. Które z nich sprawdzą się lepiej?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, jakie fronty będą najlepszym wyborem. Oczywiste jest, że zależy to od aranżacji kuchni, jej wystroju i stylu. Istnieje jednak parę kwestii, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze frontów, by nie żałować swojej decyzji.

Tym, co od razu nasuwa się na myśl o frontach kuchennych jest łatwość utrzymania ich w czystości. Powinniśmy wybierać takie fronty, których pielęgnacja nie będzie zbyt czasochłonna. Można by odnieść wrażenie, że ciemne fronty będą lepsze, bo nie będą się aż tak bardzo brudzić. W rzeczywistości jednak, na ciemnym froncie szafek kuchennych doskonale widać każdą plamkę, a w zależności od połysku, zauważalne są także odbicia palców. Oczywiście, ciemne fronty są bardzo eleganckie, doskonale pasują do klasycznej kuchni w czerni i bieli. Trzeba tylko pamiętać o tym, że ciemne barwy wyglądają dobrze tylko na dużych powierzchniach. Jeśli kuchnia jest mała, ciemne meble będą przytłaczające.

Jasne fronty kuchenne mają jedną dominującą zaletę – w szybki i łatwy sposób rozjaśniają wnętrze, sprawiają, że wydaje się ono bardziej przestronne. Zdecydowanie pasują do kuchni o niewielkich metrażach. Jeśli wybierzemy fronty białe z połyskiem, odbijające się światło sprawi wrażenie jeszcze większej przestrzenności.

To, na jakie fronty postawimy jest zależne przede wszystkim od naszego gustu i naszych oczekiwań. Fronty kuchenne są bardzo istotnym elementem wystroju, warunkują styl całego wnętrza, tworzą klimat. Za ich pomocą możemy stworzyć kuchnię industrialną, ale też skandynawską czy rustykalną. Wszystko zależy od tego, jaki model frontów wybierzemy, o jakim kolorze i jakiej fakturze.

Odwiedź: www.aksent.pl – meble kuchenne na wymiar kuchnie Kraków


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor