Etapy realizacji projektu kuchni na wymiar


Kuchnie tworzone na wymiar cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób decyduje się na zakup mieszkania w bloku czy apartamentowcu, a metraże takich mieszkań i poszczególnych pomieszczeń nie pozostawiają tak ogromnych możliwości jak w przypadku dużej kuchni we własnym domu. Stąd właśnie pomysł na tworzenie kuchni pod konkretne wymiary. W jakich etapach przebiega realizacja takiego projektu i ile to trwa?

Masz pomysł na kuchnię?

Pierwszym krokiem ku stworzeniu kuchni na wymiar jest oczywiście nasza myśl. Gdzieś w głowie mamy obraz swojej wymarzonej kuchni i w projekcie z pewnością będziemy dążyć do tego, żeby wykończona kuchnia właśnie tak wyglądała. Na początku jednak najważniejsze jest bardzo dokładne i staranne wymierzenie całej kuchni. Trzeba wziąć pod uwagę wszelkie możliwe wymiary, wszystkie wnęki, skosy i inne miejsca, o których łatwo jest zapomnieć. Ważne jest, by wymierzyć kuchnię naprawdę dokładnie, bo wszelkie odchylenia od rzeczywistych wymiarów mocno skomplikują i wydłużą czas realizacji projektu. Jeżeli nie mamy doświadczenia w tej materii, znacznie rozsądniej będzie zlecić ten etap aranżacji i projektu profesjonalistom.

Jaki będzie koszt wykonania kuchni na wymiar?

Kiedy mamy już wstępne wymiary kuchni, czas na wycenę. Firma zajmująca się naszym projektem wyceni mniej więcej całość realizacji, co pozwoli nam na ocenę, czy jesteśmy w stanie pokryć taki wydatek, czy też może musimy z czegoś zrezygnować.
Kiedy wstępny kosztorys zostaje zaakceptowany przez klienta, firma, oczywiście we współpracy z klientem, tworzy wstępny projekt kuchni. Najczęściej tworzy także wizualizację, która pozwoli na łatwiejsze wyobrażenie sobie przez klienta, jak będzie prezentował się efekt finalny projektu. Na tym etapie możliwe jest jeszcze wprowadzanie zmian i korekt.

Formalności też są ważne

Kiedy projekt zostaje zaakceptowany, następuje część formalna, a więc spisanie umowy i wpłata zaliczki dla firmy. Kolejne kroki należą już do samej firmy, która ponownie dokładnie mierzy kuchnię i rozpoczyna właściwą pracę nad projektem. Stworzenie mebli pod konkretny wymiar trwa zwykle od 3 do 8 tygodni, w zależności od ich wyglądu i materiału. Transport mebli ich montaż zajmuje zwykle nie więcej niż 2-3 dni. Po tym czasie wymarzona kuchnia jest już gotowa.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor