Drewniane meble kuchenne – czy to ma sens?


Drewno kojarzy nam się z elegancją, klasą i naturalnym pięknem. Kuchnia natomiast większości z nas przywołuje na myśl lekki „nieład”, zabrudzenia i ciągły ruch. Czy te dwie skrajności da się ze sobą połączyć? Okazuje się, że tak. Wiele osób decyduje się na zastosowanie mebli kuchennych z drewna. Czy takie rozwiązanie ma sens i czy warto zainwestować w drewniane meble kuchenne?

Drewno jest jednym z najpiękniejszych materiałów. Jest naturalne, co docenia coraz większa liczba osób. Nigdy nie przestaje być modne, co także ma spore znaczenie. Może być stosowane do mebli, ale też do ścian czy podłóg, jest więc materiałem uniwersalnym. Niestety, drewno to nie tylko zalety, ale także cała gama wad, które trzeba poznać, zanim zdecydujemy się na zakup.

Przede wszystkim, trzeba wiedzieć, że drewno nie jest materiałem odpornym na zabrudzenia i wilgoć. Wyjątkiem są tutaj drewna z drzew egzotycznych, te bowiem są bardzo odporne na wilgoć. Ogólnie jednak drewno żyje „swoim życiem”, nie jest odporne ani na wodę, ani na zabrudzenia. Jeśli nie usuniemy zabrudzenia od razu, prawdopodobnie wniknie ono między włókna, a wtedy już usunięcie nie będzie możliwe. Tutaj liczy się szybka, wprost błyskawiczna reakcja. Do czyszczenia drewna powinniśmy używać specjalnych środków do tego przeznaczonych.

Minusem jest fakt, że drewno lite bardzo mocno ulega odkształceniom w wyniku działania wilgoci. Jeśli marzy nam się drewniany blat kuchenny, powinniśmy raczej postawić na blat z drewna klejonego. Dobra wiadomością jest fakt, że osoby z podstawowymi umiejętnościami stolarskimi bez trudności poradzą sobie z samodzielnym wycięciem blatu kuchennego z drewna, co znacznie zniweluje koszty.

Jeśli zdecydujemy się na drewniane meble kuchenne, uważajmy na zarysowania. Jeśli do niego dojdzie, rysa z czasem będzie stawała się coraz ciemniejsza i bardziej widoczna. Jeśli pojawi się wilgoć, może się okazać, że w tym miejscu blat będzie gnił.

Meble kuchenne z drewna doskonale nadają się do wnętrza kuchni rustykalnej. Nadadzą mu swojski klimat, sprawią, ze kuchnia stanie się przytulna i przyjazna.

Odwiedź stronę: Aksent.pl


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor