Dlaczego nie czujemy się komfortowo we własnej kuchni?


Masz już swoje wymarzone mieszkanie, kuchnię, która śniła ci się po nocach, a jednak przebywając w niej czujesz, że coś nie gra? Co takiego sprawia, że w kuchni nie czujemy się komfortowo, przygotowując codzienne posiłki?
Bardzo frustrującym i częstym problemem w kuchni jest zbyt mała ilość wolnych blatów kuchennych. Każdy z nas chyba zna to uczucie, kiedy chcemy przygotować posiłek, a nie mamy na niego miejsca. Taka sytuacja sprawia, że jesteśmy zniechęceni i demotywowani. Jak uniknąć tej sytuacji? Przede wszystkim pomyślmy o tym już w momencie wyboru mebli kuchennych. Czy jest w nich wystarczająca ilość szafek i szuflad, by pochować wszystkie przedmioty i sprzęty kuchenne? Zalegając na blatach, zabierają nam one cenne miejsce do przygotowywania posiłków.

Niekomfortowo w kuchni poczujemy się także, kiedy blaty kuchenne będą umieszczone na nieodpowiedniej dla naszego wzrostu wysokości. Często nie zdajemy sobie z tego nawet sprawy, ale całodzienne przebywanie w kuchni i schylanie się podczas przygotowywania posiłków będzie naprawdę męczące, a w perspektywie czasu może nawet skutkować bólami pleców i kręgosłupa. Kupując meble kuchenne, zawsze mamy możliwość wyboru ich wysokości, więc należy wziąć to pod uwagę i zadbać o to już wcześniej.

Sytuacją, która sprawi, że przebywanie w kuchni nie będzie dla nas zbyt miłe jest zastosowanie ciemnych kolorów na małej powierzchni. Sprawiają one, że otoczenie będzie dla nas przytłaczające. Zdecydowanie lepiej czujemy się we wnętrzach jasnych, które od razu automatycznie wręcz wydają się nam bardziej przestronne i przytulne. Jeśli w naszej kuchni nie czujemy się dobrze, może powodem tego są właśnie źle dobrane kolory?

Kuchnia jest miejscem, w którym powinna zapanować miła, rodzinna atmosfera. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by właśnie tak się stało. Czasami niewielka nawet zmiana może zdziałać cuda. Jeśli nie podobają nam się żadne z dostępnych mebli kuchennych, zawsze możemy postawić na meble produkowane na zamówienie, mamy wówczas możliwość pełnego dostosowania ich do naszych wyobrażeń i potrzeb.

Poznaj ofertę mebli kuchennych na wymiar – firma Aksent.pl


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor