Czym kierować się, urządzając kuchnię?


Przeglądając magazyny wnętrzarskie, napotykamy często niesamowite projekty kuchni. Myślimy sobie wówczas, jak wspaniale byłoby posiadać tak stylowo urządzoną kuchnię. Zanim jednak podejmiemy decyzję o kapitalnym remoncie i przeróbce swojej kuchni, aby wyglądała tak samo, jak ta z kolorowego magazynu, zastanówmy się, czy gra warta jest świeczki. Czym kierować się, urządzając swoją kuchnię?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy wiele czasu. Szczególnie kobiety, które każdego dnia właśnie w kuchni przygotowują posiłki dla swojej rodziny, spędzają tutaj sporą część swojego życia. Najważniejsze w kuchni wcale nie jest to, by była ona urządzona zgodnie z najnowszymi trendami i modą, ale to, by była ona wygodna w użytkowaniu i jak najbardziej praktyczna.

Kuchnie, które oglądamy w Internecie czy w gazetach są zwykle w idealnych kształtach. Zastanówmy się, ilu z nas posiada kuchnię o regularnym kształcie kwadratu , na tyle przestronną, by zmieściło się w niej wszystko, o czym tylko zamarzymy? Niewielu. Kuchnie, szczególnie te w blokach mieszkalnych, to naprawdę spore wyzwanie, jeśli chodzi o zaaranżowanie ich wnętrza. Może się więc okazać, że to, co na obrazku wygląda rewelacyjnie, w naszej niewielkiej kuchni zupełnie się nie sprawdzi.

Kuchnia powinna sprawiać, że będziemy mieć zawsze ochotę, by do niej wracać, by w niej gotować i spędzać czas. To znacznie ważniejsze niż podążanie za zmieniającymi się szybko trendami. Urządzając kuchnię, powinniśmy wziąć pod uwagę kolorystykę, w jakiej ją zachowamy. Jeśli metraż kuchni nie jest zbyt duży, zrezygnujmy raczej z ciemnych kolorów, które jeszcze bardziej pomniejszą kuchnię i sprawią, że stanie się przytłaczająca. Jasne kolory natomiast sprawiają, że kuchnia wydaje nam się większa, bardziej przestronna, a przez to przytulna. Ta prosta zasada tyczy się zresztą nie tylko kuchni, ale każdego pomieszczenia.

Pamiętajmy o tym, że najważniejsze nie jest to, by kuchnia była urządzona zgodnie z aktualną modą, ale by była urządzona zgodnie z naszymi wyobrażeniami i marzeniami.

Zobacz ofertę mebli kuchennych na wymiar w firmie Aksent.pl


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor