Czym jest wysoka zabudowa modułowa?


Jeśli metraż kuchni jest niewielki, musimy pójść na pewne ustępstwa. Ograniczona powierzchnia wymusza na nas pewne kompromisy, z którymi musimy się pogodzić. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pozwala na zagospodarowanie każdego centymetra kuchni. Jest nim wysoka zabudowa modułowa.

Najłatwiej jest zaaranżować kuchnię o standardowym kształcie prostokąta lub kwadratu. Niestety, w wielu przypadkach kształt kuchni jest zupełnie inny i konieczne są pewne specjalne rozwiązania. Jest nim właśnie wysoka zabudowa modułowa. Pozwala ona na wykorzystanie każdego centymetra kuchni bez utraty cennego miejsca. To od nas zależy, jakie meble znajdą się w naszej kuchni – czy będą to szuflady z systemem cargo, narożnikowe półki czy może zwyczajne szafki.

Wysoka zabudowa to, mówiąc inaczej, dodatkowy ciąg wiszących szafek. Możemy w nich umieścić wszystko to, na co brakło miejsca w innych szafkach kuchennych. W praktyce, w takich szafkach wiszących przechowuje się szklanki, zastawę, niewielkie sprzęty AGD, czyli wszystko to, co jest niezbędne, ale zajmuje mnóstwo miejsca. Wysoka zabudowa, jak sama nazwa wskazuje, jest wysoka, sięga niemal do sufitu, by zmaksymalizować dostępne miejsce do przechowywania.
Wysoka zabudowa kuchenna daje możliwość zabudowania nieestetycznych lub zbyt mocno wyróżniających się na tle reszty mebli urządzeń AGD. Mowa tu oczywiście o lodówce, zmywarce czy innych sprzętach, które są niezbędne, ale bywają problematyczne w aranżacji. Zabudowa sprzętów kuchennych daje wrażenie elegancji i luksusu.

Wysoka zabudowa dobrze wygląda zarówno nowoczesnych kuchniach, jak i w kuchniach tradycyjnych, jako uzupełnienie zwykłych kuchennych mebli. Do wyboru mamy mnóstwo różnych materiałów, różniących się między sobą wyglądem, wytrzymałością i innymi cechami. Ciekawym rozwiązaniem są szklane fronty – trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku szklanych szafek bardzo wyraźnie widać, co znajduje się w środku. Konieczna jest wiec dbałość o wzorowy porządek.

Jeżeli marzysz o pięknej i nowoczesnej kuchni wykonaną pod Twoje potrzeby i oczekiwania to zachęcamy do sprawdzenia oferty firmy Aksent która zajmuje się meblami kuchennymi na wymiar.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor