Czym jest kuchnia modułowa?


Aranżując wnętrze kuchni, w pierwszej kolejności myślimy o meblach. Nic w tym dziwnego, to właśnie meble determinują cały wystrój wnętrza, stanowią o jej funkcjonalności i stylu. W skład typowych mebli kuchennych wchodzą szafki, najczęściej z szufladami, a także blaty robocze, służące nam jako przestrzeń robocza do przygotowywania posiłków. Dawniej klienci nie mieli wyboru, kupowali meble takie, jakie udało im się znaleźć w sklepie. Dzisiaj mogą zdecydować się na stworzenie kuchni na zamówienie. Wciąż jednak ogromną popularnością cieszą się kuchnie modułowe. Czym jest taka kuchnia i jakie ma zalety?

Kuchnia modułowa to swoiste przeciwieństwo kuchni stworzonej na wymiar. Meble modułowe nazywa się inaczej meblami systemowymi. Brzmi to bardzo skomplikowanie, w rzeczywistości jednak chodzi o to, że cała zabudowa kuchenna jest złożona z gotowych elementów. Meble modułowe nie są dostosowywane specjalnie pod naszą kuchnię, z tego też względu jest to rozwiązanie dla osób, którzy posiadają typową kuchnię o regularnym kształcie. Meble modułowe najczęściej są zachowane w standardowym rozmiarze, nie każdemu takie rozwiązanie odpowiada.

Tym, co nierzadko decyduje o wyborze kuchni modułowej zamiast kuchni na wymiar jest przede wszystkim niższa cena. Plusem jest także krótszy czas realizacji całego projektu, bo takie meble są dostępne w zasadzie od ręki.

Decydując się na kuchnię modułową mamy pewność, że każdy jej element będzie idealnie harmonizował z kolejnym elementem. Poszczególne części mogą być połączone ze sobą w dowolny sposób, więc jakiś element dowolności ciągle pozostaje w naszych rękach. Nie musimy także decydować się na wszystkie elementy konkretnego systemu, możemy wybrać te jego części, które w naszej kuchni będą funkcjonalne.

Nie każdemu odpowiadają ograniczenia, jakie nakłada na klienta wybór kuchni modułowej. Nie mamy możliwości aż tak dużego wpływu na wygląd mebli, musimy zadowolić się tym, jak ktoś je wymyślił. Nie ma tu właściwie miejsca na naszą kreatywność i indywidualizację, jest jednak w zamian niższa cena. Wybór należy już tylko do klienta.

Jeżeli chcemy mieć piękną kuchnię to idealnym rozwiązaniem mogą okazać się meble na wymiar.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor