Czy warto kupić meble z wystawy?


Zakup mebli wydaje się nam miłym i ekscytującym zadaniem. Rzeczywiście, aranżacja kuchennej przestrzeni może okazać się niezwykłą przygodą. Nie oznacza to jednak, że jest to zadanie proste. Każdy, kto się go podejmuje, musi odpowiedzieć sobie na proste pytanie – czy zakupić meble gotowe, czy postawić na kuchnie na zamówienie? Czy w ogóle warto kupić gotowe meble z wystawy?

Zakup gotowych mebli z wystawy ma tyle samo minusów, co plusów. Zacznijmy może od zalet. Zaletą na pewno jest fakt, że cały projekt możemy zakończyć praktycznie w jeden dzień. To proste – idziemy do sklepu, wybieramy meble, kupujemy je i ustawiamy w kuchni. Nawet, jeśli na stanie sklepu nie będzie akurat tych przez nas wybranych, czas oczekiwania nie przekroczy dwóch dni. To zupełne przeciwieństwo mebli tworzonych na zamówienie. W ich przypadku na realizację projektu możemy czekać nawet kilka miesięcy. Dla wielu z nas to zdecydowanie zbyt długo, dlatego decydujemy się na gotowe meble z wystawy.

Meble standardowe są zdecydowanie tańsze. Zwykle tworzone są pod standardowy wymiar, pasują do większości kuchni, a ich cena zachęca do zakupu. Niestety, standardowe wymiary i typowy wygląd może okazać się minusem w kilku sytuacjach, które z kolei przemawiają za meblami na wymiar.

Jedną z takich sytuacji jest nietypowy rozmiar lub kształt kuchni. Nawet, jeśli mamy dość dużą kuchnię, jeśli jej kształt nie jest typowy, dobór gotowych mebli będzie trudny. Jeśli chcemy wykorzystać każdy centymetr niewielkiej kuchni, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą meble na wymiar. Lepiej sprawdzą się one także w przypadku kuchni dla osób, które mają swój własny pomysł do realizacji. W takim przypadku tylko zamówienie mebli pod wymiar pozwoli na spełnienie marzeń.

Meble z wystawy wymagają najczęściej samodzielnego montażu. Dla większości z nas nie stanowi to problemu, warto jednak podkreślić, że meble tworzone na wymiar montaż mają już w cenie, która jest jednak znacznie wyższa od ceny mebli z wystawy. Które rozwiązanie wybrać? Wybór zależy od klienta!

Sprawdź ofertę kuchni na wymiar – Aksent.pl


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor