Co decyduje o funkcjonalności kuchni?


Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy całkiem sporo czasu każdego dnia. Zależy nam na tym, by była ona jak najbardziej funkcjonalna i wygodna dla każdego użytkownika. Co świadczy o tym, że kuchnia jest przestrzenią funkcjonalną?

Kuchnia funkcjonalna to taka, w której wszystko mamy pod ręką. Ważne jest miejsce na produkty żywnościowe, które powinno być umiejscowione w centralnej części kuchni. Świetnym rozwiązaniem jest wyspa kuchenna z szafką, w której zmieścimy wszelkie produkty, aby dostęp do nich był jak najłatwiejszy.

Wszelkie naczynia, których używamy do codziennego nakrywania stołu powinniśmy układać obok siebie, a najlepiej w okolicy zmywarki, wtedy uporządkowywanie naczyń po zmywaniu będzie szybsze.

Wspomniana już wyżej wyspa kuchenna jest świetnym sposobem na organizację przestrzeni roboczej w kuchni. Idealnie jest, jeśli blat roboczy znajduje się pomiędzy zlewem, a strefą gotowania, wówczas funkcjonalność jest największa, mamy wszystko pod ręką, a przygotowywanie posiłków staje się prawdziwą przyjemnością.

Wszystkie powyższe zasady wydają się oczywiste i logiczne, co jednak, jeśli przestrzeń czy metraż naszej kuchni nie pozwalają na takie ustawienie mebli kuchennych? Czy to oznacza, że skazani jesteśmy na niefunkcjonalną kuchnię? Absolutnie nie! Rozwiązaniem takiego problemu jest zamówienie mebli na wymiar. Dostosowanie zabudowy kuchni do jej metrażu pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, a co za tym idzie, do podniesienia funkcjonalności naszej kuchni do maksimum.

Nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem dużej kuchni na planie kwadratu czy prostokąta. Meble na wymiar pozwolą na zagospodarowanie każdej przestrzeni, nawet problematycznych wnęk. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy mieć pewność, że nasza kuchnia jest jedyna w swoim rodzaju, a co więcej, możemy sami zaprojektować wygląd naszej kuchni od podstaw. Nie ogranicza nas tutaj nic oprócz naszej wyobraźni. Przy odrobinie chęci stworzymy kuchnię, w której praca będzie czystą przyjemnością i niekończącą się zabawą.

Źródło: https://www.aksent.pl/


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Redaktor